Kiedy twój dzieciak jest tym, który źle się zachowuje

Wszyscy przez to przechodziliśmy.

Dla wszystkich dzieci, którzy zwracają uwagę i zachowują się odpowiednio na macie, pojawiaj się momenty, w których dziecko decyduje się działać na odwrót.

Oczywiście, od trenera oczekuje się, że zajmie się taką sytuacją.

Ale co, jeśli to twoje dziecko na sali – to, który źle się zachowuje? Co powinieneś zrobić?

Niech Trener trenuje

Według Davida Jacobsona z Positive Coaching Alliance, powinieneś pozwolić, by sprawa rozegrała się na macie.

„Rodzice powinni pozwolić trenerowi trenować” – powiedział Jacobson, starszy menedżer ds. Marketingu, komunikacji i treści w PCA. „Rodzic nie powinien interweniować w danym momencie, chyba że występują zagrożenie życia. Tylko taki rodzaj zakłóceń, nie słuchanie trenera, szturchanie dzieci wokół siebie lub coś w tym rodzaju – to jest sprawa, którą zajmie się  trener.

„Jedną z zalet zorganizowanych sportów dzieci jest to, że rodzice mają partnera w trenerach, którzy pomogą w uspołecznieniu dzieci i sprawią, by zrozumiały, jak funkcjonować z kolegami z treningu i przedszkola czy szkoły. W taki sam sposób jak rodzic pozwala nauczycielowi w klasie, aby skorygować zachowanie dziecka, powinien dać kontrolę trenerowi, aby skorygować zachowanie dziecka, jeśli dziecko przeszkadza w zajęciach.

Potrzeba całej wioski, by wychować dziecko.

Jacobsson podkreśla, że dla młodych sportowców ważne jest, aby dzieci mogły uczyć się od różnych dorosłych podczas dzieciństwa.

„To korzystne dla młodych sportowców, którzy uczą się z różnych źródeł ” – stwierdza Jacobson. „Aby usłyszeć różne głosy, a zwłaszcza, gdy wiele z tych głosów mówi to samo o tym, co to znaczy dorastać i działać dobrze i być produktywnym i ważnym członkiem społeczności – afrykańskie przysłowie „Potrzeba całej wioski, by wychować dziecko” jest prawdziwe w tym sensie, że dzieci często nie biorą do serca każdego słowa swoich rodziców, lub nie chcą tak robić. To po prostu naturalna składowa oporu przed konfliktami ze strony dzieciaka, który kształtuje własne ja i sprawdza nasze granice.

„Jeśli masz trenera, który wysyła podobny przekaz, co rodzic, jest bardzo prawdopodobne, że dotrze do dziecka. Dzieciak jest bardziej skłonny do przyłączenia się do tego normatywnego zachowania, działając w kierunku tego, czego społeczeństwo oczekuje od ludzi, ponieważ my współdziałamy  w grupach. ”

A co zrobić jak skończy się trening judo?

Więc zezwoliliśmy trenerowi wykonywać swoją pracę na macie – co teraz? Co robisz po zakończeniu treningu ?

„To prawdziwa sytuacja typu” dotknij i idź „, czy rodzic powinien to poruszyć w drodze do domu – powiedział Jacobson. „Czasami mogą pojawić się emocje po tym, jak dziecko zostało zdyscyplinowane przez trenera, a czasami lepiej pozwolić, by trochę się odetchnęło.”

Jacobson rozumie, że rodzicom może być trudno wytrzymać.

„Rodzic czuł pokusę, aby poprawiać już od razu. Rodzic może czuć się zawstydzony postępowaniem dziecko i sfrustrowany, ponieważ dziecko wykazywało to samo zachowanie w domu lub w szkole – to coś, co może się powtarzać. Myślę, że pierwszym krokiem jest staranne wybranie miejsca, w którym zajmujesz się tą sytuacją. Po ustaleniu odpowiedniego temperamentu i środowiska, w którym prowadzona jest ta dyskusja, istnieje wiele czynników, które właśnie wyjaśniłem, jeśli chodzi o dziecko działające w szkole, czy dzieje się to w domu itp. , jeśli jest to jednorazowa rzecz, rodzic może lekko wzmocnić przesłanie trenera, jest to jedna z możliwości, ale jeśli to się powtarza, to rodzic musi dostarczyć inny komunikat, to jest następna sprawa.

Wzmocnij przesłanie trenera i razem możecie poprawić zachowanie.

„Zadaniem rodziców jest konkretne odniesienie się do niektórych rzeczy, które powiedział trener, np. „Widzisz Janek, to jest coś, co mama i ja mówiliśmy ci o właściwym zachowaniu, a twój trenerowi też tak myśli. Twoi koledzy mogą nic nie mówić, ale oni też mogą o tak myśleć. Zobacz, w jaki sposób przeszkadzasz wszystkim w zabawie i nauce judo, a wcześniej czy później obije się to wynikach Twoje drużyny. Janek, nie chcesz być tym facetem, który powstrzyma twój zespół od zwycięstwa i nie pozwala twoim kolegom dobrze się bawić w judo. ”

Uważaj, aby nie stać się  „rodzicem-helikopterem”

Jacobson chce również, aby rodzice przestali być tak zwanymi „rodzicami-helikopterami” – zwłaszcza w takich sytuacjach.

„W kontekście sportu lub po prostu oglądania treningu, powiedziałbym rodzicom – miej oko na cały obraz”, powiedział Jacobson. „Nie chodzi o to, że twoje dziecko przeszkadzało w treningu. Najważniejszy jest fakt, że starasz się wychowywać swoje dziecko, aby było produktywnym, pożytecznym członkiem naszego społeczeństwa. Trener powinien chcieć tego samego i może się dorzucić do twoich wysiłków. ”

Najważniejsze do zapamiętania jest to, że nie musisz angażować się w każdą chwilę życia swojego dziecka. Nie powinieneś.

„W naszym społeczeństwie istnieje tak zwany syndrom natrętnego rodzica, w którym rodzic odczuwa potrzebę zaangażowania się w niemal każdą chwilę życia swojego dziecka, a to w ostatecznym rozrachunku przynosi odwrotny efekt niż rozwój dziecka” – dodał Jacobson. „Tak więc radą na koniec to , aby rodzice odpuścili podczas treningów, kiedy tak naprawdę obowiązują zasady trenera. Po prostu obserwuj, niech trener wykonuje swoją pracę i bądź wdzięczny, że w swoim życiu masz innego pomocnego dorosłego.

na podstawie artykułu ze strony: https://www.admkids.com/news_article/show/610619

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.