Szkoleniowe

Zasady na treningu

1.Nie spóźniać się na trening.
To jest po prostu denerwujące dla trenera i kolegów . Pokazuje brak zaangażowania i dyscypliny.
Jeśli już to się stało zawsze spytaj trenera czy możesz dołączyć do zajęć.

2.Obcięte paznokcie.
Być może jedna z najbardziej odrażających rzeczy, które można nas spotkać podczas treningu judo jest ćwiczenie z kimś, kto ma naprawdę długie i / lub brudne paznokcie. Oprócz obrzydliwości, brudne długie paznokcie są potencjalnie niebezpieczne dla Ciebie i współćwiczących. Nie tylko można poważnie podrapać partnera i siebie, ale szanse na zakażenie są wyższe ze względu na wszystkie bakterie, które mogą być pod długimi i brudnymi paznokciami. Ponadto, dłuższe paznokcie mogą oderwać się od szarpnięcia, a to jest bardzo bolesne i denerwujące. Sam/sama przycinaj paznokcie na rękach i stopach.

3.Czysta judoga.
Ćwiczenie w czystej judodze jest ważne nie tylko z punktu widzenia higieny, ale również nie chcesz przecież torturować swoich partnerów paskudnym zapachem, jaki brudna judoga może wytwarzać. Więc jeszcze raz, ze względu na szacunek dla swoich partnerów, ćwicz w czystej judodze.

4.Pozdrówcie przeciwnika.
Ukłon jest obowiązkowy – zawsze należy wykonać ukłon do swojego partnera lub przeciwnika przy rozpoczęciu i zakończeniu ćwiczenia.

5.Nie rozmawiać kiedy trener demonstruje.
Można by pomyśleć, że to logiczne, ale jest wiele sytuacji, w których szepczecie o czymś z tyłu, podczas gdy trener coś tłumaczy. Kiedy trener trener przerywa aby coś wyjaśnić, słuchamy i milczymy. Rozmowy są irytujące dla trenera i dla innych uczniów próbujących skupić się na treningu. Zachęcam, aby powiedzieć ludziom aby byli cicho kiedy usłyszysz, że rozmawiają podczas kiedy trener tłumaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.